05.05.2009 12:56

Hancock

Drama / Akční / Fantasy / Komedie 
USA, 2008, 92 min


Režie: Peter Berg
Hrají: Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Daeg Faerch, Darrell Foster, Thomas Lennon, Eddie Marsan, Johnny Galecki, Martin Klebba, Mike Epps, Donald Gibb

Obsah:

Potřebujete super hrdinu? Pak je tu Hancock. Pokud vám ovšem nevadí, že je to alkoholik…
Námět vypadá velice slušně, však se také filmu ujal Peter Berg, kterého známe nejen jako herce, ale především jako režiséra seriálu Nemocnice Chicago Hope a vynikajícího thrilleru Království. Dalším zaručeným lákadlem by měl být Will Smith jako John Hancock, sexy jihoafričanka Charlieze Theron a komediální Jason Bateman.
Ze začátku filmu se nám ukazuje Hancock přesně takový, jakého ho známe z traileru. Je nezodpovědný, konfliktní, sarkastický a hlavně je pořád namol. Díky tomu také vzniká množství humorných situací, kterých je vždy strůjcem. Los Angeles, město v kterém žije, toho ale začíná mít dost. Vždyť dopadení jednoho zločince provází vždy několika milionová škoda. A tak je náš hrdina, co v pohodě žongluje s balvany, je neprůstřelný a umí létat, nepochopen a městem nenáviděn. Problém ale spraví další láhev whisky…
Vše se ovšem (bohužel) změní ve chvíli, kdy Hancock zachrání život Raye Embreyho (Jason Bateman). Ten se pokouší zatím neúspěšně zlepšit svět, a po zážitku se super hrdinou se pokusí zlepšit i jeho. A zde film ztrácí svůj nadhled nad věcí a přechází v nudná morální ponaučení. Navíc se nám začíná objasňovat Hancockův původ, přibývají story o andělech a ochráncích a příběh se stává nudnějším a nudnějším.
A jak to vlastně dopadne? Poučí se náš super hrdina nebo se opět navrátí k alkoholu? Ale to už si musíte sami zajít do kina nebo do videopůjčovny. Já jen popřeji, ať se vám film líbí víc než mě.

 

—————

Zpět


Sosak.cz zajímavosti ze světa

 

Zajímavé odkazy: Filmy na internetu |

Sosak.cz

| ČSFD.cz |