26.05.2009 12:40

Králova přízeň

USA-The Other Boleyn Girl

Drama / Historický / Romantický 
Velká Británie, 2008, 115 min


Režie: Justin Chadwick
Hrají: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana, Jim Sturgess, Kristin Scott Thomas, Mark Rylance, Ana Torrent, Juno Temple, Eddie Redmayne, Andrew Garfield, David Morrissey

Obsah:

V tomto zfilmovaném historicko-romantickém dramatu o sestrách Boleynových, Mary (Scarlett Johansson), a Anne (Natalie Portman), se vychází z historických událostí Anglie 16.století, kdy vládl ještě mladý a přitažlivý Henry VIII.
Jindřich Tudor,( Eric Bana) je mocný vladař – a současně nejslavnější král Evropy. Je pohledný, okouzlující, vysoký impozantní muž, a obě sestry - nejprve Mary, a posléze i Anne propadnou jeho kouzlu, a jsou ochotny pomocí všech dostupných ženských lstí získat jeho zájem i náklonnost na pozadí politické a náboženské anglické reformace.
Příběh vlastně začíná v okamžiku, kdy rodiče víc než jenom cynicky zvažují, jak výhodně naložit se svými pohlednými dcerami, a pohrávají si hlavně s lákavou představou, že by některá z nich mohla v králově posteli nahradit stárnoucí královnu - Kateřinu Aragonskou, která už dávno není schopná dát koruně a králi tolik očekávaného dědice.

 

—————

Zpět


Sosak.cz zajímavosti ze světa

 

Zajímavé odkazy: Filmy na internetu |

Sosak.cz

| ČSFD.cz |