07.02.2009 14:52

Normal

 

Thriller / Drama 
Česko / Finsko / Dánsko, 2009, 100 min


Režie: Julius Ševčík
Hrají: Milan Kňažko, Pavel Gajdoš, Dagmar Veškrnová - Havlová, Zuzana Kajnarová, Miroslav Táborský, Jan Vlasák, Meto Jovanovski

 

Obsah:

 

V Praze začalo 2. dubna 2008 natáčení nového snímku Julia Ševčíka Normal. V hlavních rolích se představí Milan Kňažko, Pavel Gajdoš a Dagmar Havlová. Kameramanem filmu je Mexičan Antonio Riestra, který pracoval mimo jiné na filmu Alejandra Gonzáleze Iñárritua Amores Perros. Film je zasazen do 30. let v Německu. Milan Kňažko ztvární dopadeného mnohonásobného vraha a Pavel Gajdoš jeho mladého ambiciózního obhájce, který se snaží odvrátit exemplární trest tím, že zpochybní jeho příčetnost. Děj filmu se zakládá na skutečných událostech z doby hospodářské recese v předhitlerovském Německu. Dagmar Havlová se vrátí na plátna kin v roli emocemi zmítané manželky vraha.

„Film stojí na vyhrocené konfrontaci odlišných charakterů, lidí s naprosto odlišnými životními zkušenostmi. Napětí by měl být klíčový divácký pocit,“ říká režisér Ševčík. Producentka Karla Stojáková ze společnosti Axman Production k tomu dodává: „Natočit dobový film není v Čechách rozhodně obvyklé a z minulých projetků dobře vím, že Julius je na place velmi náročný režisér, proto jsme přípravy rozhodně nepodcenili.“ Natáčení začalo 2. dubna, což je lehce symbolické, protože předchozí Ševčíkův snímek Restart se odehrával na 1. dubna. a zobrazoval jeden hektický den v životě mladé dívky.

 

 

—————

Zpět


Sosak.cz zajímavosti ze světa

 

Zajímavé odkazy: Filmy na internetu |

Sosak.cz

| ČSFD.cz |